Lördag

Centerpartiet, Torget scen 10

13.00-14.00  

14.30-15.30   

16.00-17.00  

17.00-17.15    SBC Prisutdelning

 

Coop Konsum, scen 7
13.00-14.00                

14.30-15.30            

16.00-17.00              

               

Fastighetsbyrån/ Ungdomsscenen, scen 1

11.00-12.00     12.30-13.30    (SBC 1)

                                                                                                

14.00-14.45                 

15.15-15.35        

15.45-16.05          

16.15-16.35    

            

Ålems Sparbank, scen 2     

11.15-12.15     12.45-13.45        (SBC 2)

                                                                        

14.15-15.00            

15.45-16.45                 

 

Skohörnan, scen 3
11.30-12.30     13.00-14.00       (SBC 3)

                                                                                               

14.30-15.30              

16.00-17.00      

 

Barometern / Oskarshamns-Tidningen, scen 4
11.00-12.00     12.30-13.30        (SBC 4)

                                                

14.00-15.00                               

15.30-16.30                    

 

Mönsterås Bostäder, scen 5​

11.15-12.15     12.45-13.45            (SBC 5)

                                                                              

14.15-15.15                

15.45-16.45                 

   ​   

Mönsterås Handel, scen 6

11.30-12.30     13.00-14.00          (SBC 6)    

                                                                                            

14.30-15.30                             

16.00-17.00                

Bluespalatset

Södra, scen 8  / Häradssparbanken, scen 9 

             

18.00-19.00      Blue Soulution

19.00-20.00        

20.00-21.00     Eva & The Blue Boys      

21.00-22.00      Little George Sueref (UK)    

22.00-23.00               

23.00-00.15      Alabama Mike (US)          

            

Konferencier:    Ulf Sandström

Scandinavian Blues Contest

Sex kvalificerade band tävlar i  Scandinavian Blues Contest.

En enväldig jury kommer att utse vinnaren.

Du kan själv vara med och rösta fram din favorit i "Publikens Val".

Rösta på ditt favoritband vid scen 1-6 mellan kl 11.00-14.00.

Vinnarna presenteras på Torget, scen 10 kl 17.00.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now